Dlaczego warto instalować kontaktrony przecięcia przy bramach?

Do systemu DEIMIC warto podłączyć kontaktron umiejscowiony zarówno na bramie garażowej jak i wjazdowej.

Powinien to być kontaktron całkowicie niezależny od systemu alarmowego podłączony wyłącznie do systemu DEIMIC, kontaktron może być zwykłym kontaktronem jak do systemu alarmowego lub też specjalnym dostarczonym przez producenta bramy.

Zamontowanie i podłączenie do systemu kontaktronu umożliwia nam aktywowanie programu zamknięcia bramy o danej godzinie (np. 23.30) oraz programy wyjazdu i wjazdu do domu, w których system DEIMIC automatycznie zamyka bramę po wyjechaniu z garażu lub posesji (wymagany jest jeszcze czujnik przecięcia).

Kontaktron powinien być podawać do systemu informację wyłącznie gdy brama jest całkowicie zamknięta, nie potrzebny jest kontaktron całkowitego otwarcia bramy.

W przypadku bram firmy Wiśniowski można zamówić z bramą wewnętrzną kontaktrony, które montuje się na górnej prowadnicy bramy.

Do kontaktronu (czujnika zamknięcia) bramy należy doprowadzić przewód UTP od sterownika bramy (tam będzie zlutowany z kablem idącym od napędu bramy do systemu DEIMIC) do kontaktronu (czujnika zamknięcia)