Jak zamontować czujnik światła

W systemie DEIMIC nie ma potrzeby instalowania zewnętrznego czujnika światła.
System samodzielnie wylicza wschód i zachód słońca na podstawie współrzędnych geograficznych dzięki czemu system wie kiedy jest ciem o a kiedy jasno.

Dodatkowo system posiada możliwość ustawienia tzw. odchyłki do godziny w przód i godziny w tył czyli jeśli zachód słońca przypada na 21.15 to możemy ustawić system tak aby “noc” zaczynała się pomiędzy godziną 20.15 a 22.15.
Każdego dnia o DEIMIC samodzielnie przeliczy o której godzinie jest wschód i zachód słońca (oczywiście uwzględniając odchyłkę) dzięki czemu “noc” i “dzień” będzie płynnie zmieniał się z każdym dniem.

Funkcja zegara astronomicznego umożliwi automatyczne zamykanie rolety o zachodzie słońca oraz ich otwarcie np. o godzinie 7.00 (oczywiście możemy tylko zamykać rolety a ich nie otwierać).

Możemy również aktywować czujniki ruchu tylko między zachodem słońca a wschodem, dzięki czemu światło będzie zapalało się tylko jak na zewnątrz będzie ciemno.

Możemy stworzyć również inne programy przypisane do przycisków w zależności od tego czy jest już po wschodzie czy zachodzie słońca, np. rozbrajając alarm za dnia możemy otworzyć wszystkie rolety, natomiast po zachodzie słońca po rozbrojeniu alarmu rolet nie otwieramy ale zapalamy wybrane światła.

Możemy również dzięki funkcji zegara astronomicznego stworzyć scenariusz gdzie po zachodzie słońca zapalamy lampy w ogrodzie a gasimy je o danej godzinie (np. 23.30).