Lista obsługiwanych urządzeń

Rekuperatory

● Brink Renovent, nie ma potrzeby dokupywania dodatkowych sterowników

● Renovent Excellent 180/300/400/450 wersja bez Plus (sterowanie za pomocą 4 przekaźników)

● Renovent Excellent 180/300/400/450 Plus (sterowanie za pomocą 1 wyjścia PWM)

● Renovent Sky 150/300 wersja bez Plus (sterowanie za pomocą 4 przekaźników)

● Renovent Sky 150/300 Plus (sterowanie za pomocą 1 wyjścia PWM)

● Thessla Green AirPack Home 300 (Za pomocą modułu Basic)

● Thessla Green AirPack Home 400 (Za pomocą modułu Basic)

● AerisNext 350 (Za pomocą modułu OptionBox)

● AerisNext 450 (Za pomocą modułu OptionBox)

● ComfoAir bez literki Q

● ComfoAir Q  (Za pomocą modułu OptionBox)

● Provent

 

Rolety

Z systemem Deimic współpracują wszystkie rolety oraz żaluzjami elewacyjnymi sterowanymi przewodowo 230V wyposażonymi w dwie żyły sterujące, z których jedna odpowiada na podnoszenie rolety a druga za opuszczenie rolety.

System Deimic umożliwia sterowanie również żaluzjami zasilanymi napięciem DC 24V i sterowanymi za pomocą zmiany polaryzacji napięcia (w tym przypadku potrzebne będą przekaźniki zewnętrzne)

Należy unikać wszystkich rolet radiowych, system Deimic nie jest w stanie sterować nimi bezpośrednio co wiąże się z koniecznością zakupu dodatkowych modułów od producentów rolet.

Przetestowane modele silników rolet:

● Somfy zasilane i sterowane 230V (nie radiowe)

● Somfy zasilane i sterowane 24V DC (nie radiowe)

● Portos zasilane i sterowane 230V (nie radiowe)

● Mobilus zasilane i sterowane 230V (nie radiowe oraz nie należy używać silników Mobilus z czujnikiem przeciążenia – przewód 5 żyłowy)

 

Bramy

System Deimic umożliwaia sterowanie niemal każdą bramą wjazdową oraz garażową, która posiada wejście na odbiornik pilota radiowego. Nie ma potrzeby zakupu specjalnego napędu oraz sterownika. U naszych klientów przetestowaliśmy napędy producentów:

● NICE

● Wiśniowski

● Hormann

● Somfy

 

Kamery

System Deimic One umożliwia podgląd monitoringu za pomocą kamer IP. Zaleca się używanie kamer obsługujących JPEG (np. BCS – Line JPEG, Point JPEG itp.). Sprawdzeni producenci kamer dodani do konfiguratora systemu Deimic to:

● AAT

● BCS

● HikVision

● Hyundai

● MW

● Dahua

Poprawnie funkcjonować będą również producenci wspierający obsługę JPEG oraz streaming RTSP.

 

Okna dachowe

System Deimic umożliwia uchylanie okien dachowych oraz sterowanie roletą zewnętrzną umieszczoną na oknie.

● FAKRO Electro 230 (sterowanie 230V jak roletą, nie wymaga dodatkowych sterowników, należy od okna do rozdzielni elektrycznej doprowadzić przewód 4x1mm2)

● FAKRO KNX Ready (sterowanie 24V DC przez odwrócenie polaryzacji, wymaga dodatkowy przekaźnik i zasilacz, należy od okna do rozdzielni elektrycznej doprowadzić przewód 2×2,5mm2)

W przypadku okien dachowych Fakro z technologią Z-Wave konieczny będzie dodatkowy moduł ZWMA na każde 4 okna (jeśli każde ma być sterowane oddzielnie) należy od okna do rozdzielni elektrycznej doprowadzić przewód 3×1,5mm2

● ROTO RotoTronic (zasilanie 230V, sterowanie bezpotencjałowe jak zwykłą roletą, należy od okna do rozdzielni elektrycznej doprowadzić przewód 3×1,5mm2 oraz przewód UTP)

W przypadku okien dachowych VELUX INTEGRA konieczny będzie dodatkowy moduł KLF 100 na każde okno (jeśli każde ma być sterowane oddzielnie) należy od okna do rozdzielni elektrycznej doprowadzić przewód 3×1,5mm2

 

Klimatyzatory i systemy wentylacji

System Deimic umożliwia sterowanie każdym klimatyzatorem sterowanym za pomocą pilota na podczerwień (Za pomocą modułu Deimic IR Transmitter)

Możliwe jest również sterowanie klimatyzatorami oraz centralami wentylacyjnymi za pomocą protokołu MODBUS RTU

 

Włączniki

System Inteligentnego Domu Deimic One wspiera wszystkie, standardowe włączniki dostępne na rynku. Najczęściej spotykaną marką przy instalacjach naszego systemu jest włoski producent Vimar. Najlepszym rozwiązaniem jest stosowanie włączników dzwonkowych.